Site Rengi


Uluslararası Mobilya Gönderme

Genellikle yeni bir yere taşındığınızda yeni bir hayata başladığınız varsayılır. Bu özellikle yurtdışına taşınırken geçerlidir. Her şeyin yeni olduğu ve önünüzde yeni bir dünyanın açıldığı yeni bir ülkeye gidersiniz.

Bununla birlikte, yenilik ne kadar heyecan verici olursa olsun, “eski” lerden bazılarını saklamak isteyebilirsiniz.  Sizin için iyi çalışan şeyler, size rahatlık ve neşe getiren şeyler, size mutlu anları ve sevdiğiniz insanları hatırlatan şeyler, vb. Bu yüzden, dünyanın öbür ucuna taşınırken bile, değerli eşyalarınızdan bazılarını yanınıza almak isteyebilirsiniz.

Ama buna değer mi? Eski eşyalarınızı yeni ülkenize kadar taşımak – maddi ve başka türlü – mantıklı mı? Özellikle mobilya parçaları gibi büyük ve ağır eşyalar söz konusu olduğunda?

Mobilyaların taşınması hantal ve zordur ve taşınma sırasında kolayca hasar görebilir – uluslararası olarak gönderilmesinin pahalıya mal olacağından bahsetmiyorum bile. Öte yandan, konforlu ve işlevsel parçalarınızı yanınıza almak, yeni evinizi döşerken size çok zaman ve emek kazandıracak ve yeni yerinize aşinalık ve rahatlık getirecektir. Tam olarak ihtiyacınız olan şeye sahip olacaksınız ve en sevdiğiniz eşyalarla çevriliyken yeni evinizi veya dairenizi ev gibi hissettirmek daha kolay olacaktır.

Elbette, yeni çevrenizde kullanamayacaksanız, yurtdışına mobilya göndermenin bir anlamı yoktur. Bu nedenle, uluslararası ev ve mobilya nakliyesini düşünürken yapılacak ilk şey, eski parçalarınızın pratik değerini değerlendirmek ve yeni yaşam tarzınıza uygun olup olmayacağını bulmaktır:

Mobilyalar iyi durumda mı?

Bir parça yıpranmış veya hasar görmüşse, taşındıktan sonra geride bırakılmalı ve değiştirilmelidir;

Mobilya yüksek kalitede mi?

Bir parça kaliteli malzemelerden yapılmışsa ve ustalıkla işlenmişse, dayanıklı, şık ve pahalı olacaktır – ve bu nedenle yeni yerinize gitmeye değer. Ucuz, düşük kaliteli bir ürün ise, taşındıktan sonra benzer bir ürün satın almak, eski parçanızı yeni ülkenize göndermekten daha uygun maliyetli (ve çok daha kolay) olacaktır.

Mobilyalar yeni evinize uyacak mı?

Mobilyalarınız yeni evinizdeki veya dairenizdeki boş alana sığmayacaksa veya yeni evinizde iyi görünmeyecekse, yanınıza almamalısınız. Ne de olsa, bir stüdyo daireye taşınıyorsanız bir kral yatakla ya da bir sahil kasabasına taşınıyorsanız Viktorya tarzı bir oturma odasıyla ne yapacaksınız?

Mobilyalar yeni yaşam tarzınıza uygun olacak mı?

Eski mobilyalarınız, eski evinizde ne kadar pratik olursa olsun, yeni yaşam tarzınıza uygun olmayabilir. Örneğin, yüksek katlı bir daireye taşınıyorsanız, veranda mobilyalarınız veya bahçe tezgahınız için hiçbir kullanımınız olmayacaktır. Ve eğer yeni ülkenizdeki iklim bulunduğunuz yerdeki iklimden çok farklıysa, mobilyalarınız taşındıktan sonra bozulabilir – ahşap ve deri nem seviyelerine ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı çok hassastır ve antikalar ve diğer güzel mobilya parçaları da öyle.

Mobilyaların Manevi Değeri

Bir eşyanın manevi değeri genellikle herhangi bir pratik veya finansal düşünceden daha önemlidir. Eğer bir mobilya parçası bir aile yadigarıysa veya sizin için özel bir anlamı varsa, ne kadar zor olursa olsun, kesinlikle onu tutmak isteyeceksiniz. taşımak veya ne kadar pahalı olursa olsun!

Bazı öğeler sadece yeri doldurulamaz ve dünyanın diğer ucunda yeni bir ülke olsa bile, nereye giderseniz gidin almaya değer.

Mobilyalara zarar verme riski

Hem çok sağlam olmayan düşük kaliteli mobilyalar hem de çok hassas olan yüksek kaliteli mobilyalar, uluslararası bir hareket sırasında büyük hasar riski altında olacaktır.

Yeri doldurulamaz bir eşya ise (antika, aile yadigarı vb.).) ve onunla ayrılmak istemiyorsanız, taşıma sırasında güvenliğini sağlamak için özel sandık hizmetlerini kullanabilirsiniz – özel paketleme hizmetlerinin uluslararası taşıma maliyetlerinize çok şey katacağını unutmayın.

Yeni ülkenizin ithalat düzenlemeleri

Genellikle, bir ülkede neyin ithal edilebileceği ve neyin ithal edilemeyeceği konusunda katı kurallar vardır, bu nedenle yeni ülkenizin nakliye kısıtlamalarını ve ithalat vergilerini önceden araştırmanız şiddetle tavsiye edilir.

Mobilya parçaları yasak öğelerin listelerinde olması olası değildir, ancak ahşap mobilya ve dış mekan mobilyaları (ahşap parçaları böcekler ile enfekte olabilir yerel ekosistemi için bir tehdit olabilir hangi istenmeyen flora ve fauna alma konusunda ciddi kısıtlamalar var (Avustralya ve Yeni Zelanda gibi, örneğin) bazı ülkelerde “riskli öğeleri” olarak kabul edilebilir, mobilya, vb toz akarları ve/veya küf sporları olabilir.).

Bu nedenle, yurtdışına mobilya gönderirken, parçaları iyice temizlemeniz ve beyan edilmeleri gerekip gerekmediğini, gümrük vergilerine tabi olup olmadıklarını vb. Kontrol etmeniz gerekir. Bu küçük ayrıntılar, mobilyalarınızı yeni ülkenize gönderip göndermeyeceğinize karar verirken dengeyi bozabilir.

Mobilyalarınızın yeni ülkenize gelmesi için gereken süre

Mobilyaları uluslararası olarak göndermenin en ucuz yolu deniz taşımacılığıdır. Bununla birlikte, deniz taşımacılığı çok yavaştır – hedef ülkenize bağlı olarak, gönderinizin gelmesi birkaç ay kadar sürebilir. Ve birkaç ay mobilya olmadan yaşamak için uzun bir zamandır.

Bu nedenle, eski mobilyalarınızı taşımaya ve yeni eviniz için yeni parçalar satın almamaya karar verirseniz, eşyalarınızın gelmesi için gereken süreyi planlamanız gerekir. Bu arada mobilyalarınıza ihtiyacınız olacak mı? Onsuz birkaç ay idare edebilir misin?

Yeni ülkenizde kalıcı yeni bir konut bulana kadar geçici bir konaklama yerinde (örneğin bir otel veya mobilyalı bir kiralık) kalacaksanız, yavaş teslimat bir sorun olmayacaktır – mobilyalarınızı doğrudan yeni evinize götürebileceğiniz için bile uygun olabilir depoya koymak yerine.

Ancak, yeni ülkenizde daha önce bir mülk satın aldıysanız veya kiraladıysanız, varıştan hemen sonra öğelerinize ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda, mobilyalarınızı deniz yoluyla nakliye sizin için işe yaramaz ve mobilyalarınızı yeni evinize taşıma fikrinden vazgeçmeniz gerekebilir (deniz taşımacılığı ihtiyaçlarınız için çok yavaş olacak ve hava taşımacılığı çok pahalı olacaktır).

Yurtdışına mobilya gönderme fiyatları

Yurtdışına mobilya sevkiyatına değer olup olmadığını belirleyen taşıma maliyetleri vardır.

Taşınmak için sahip olduğunuz mobilya parçalarının sayısına, taşınma mesafesine, taşıma yöntemine, gerekli taşıma hizmetlerine, taşınma süresine ve işi yapan uluslararası mobilya taşıyıcılarına bağlıdır.

Genel olarak konuşursak, yurtdışına mobilya göndermenin maliyeti farklılık gösterir. Hava taşımacılığı elbette çok daha pahalı olacak.

Uluslararası mobilya nakliye oranları yoğun sezonda (Ağustos-Eylül ve Ocak-Şubat) ve mobilyaların sökülmesi ve yeniden montajı, profesyonel paketleme ve açma, kapıdan kapıya teslimat, ek sigorta kapsamı vb. Gibi ek hizmetlerde daha yüksek olacaktır. – maliyeti daha da artıracak.

Mobilyalarınızı yeni ülkenize göndermenin tam maliyetini öğrenmek için bizimle iletişim geçin…

 

 

01 Temmuz 2022
125 kez görüntülendi